ONLINE KÉPZÉSI PROGRAM

Play Video

A felhasználók dolgának megkönnyítésére készítettünk egy útmutatót, mely lépésről lépésre elmagyarázza, hogyan érdemes használni a weboldalunkat.

Ez az útmutató elsősorban az elindulást segíti, bármilyen kérdéssel nyugodtan fordulj hozzánk közvetlenül valamely csatornánkon keresztül.

Play Video

GÖRGESS LEJJEBB AZ ÚTMUTATÓHOZ

LÉPÉSRŐL LÉPÉSRE

01 TUDJ MEG TÖBBET A PROJEKTÜNKRŐL

Nézd át a honlapunkat, ami részletesen bemutatja az EUROGUIDE projektet, annak céljait és a benne részt vevő partnereket.

02 OLVASD EL A LETÖLTHETŐ/INTERAKTÍV KÉZIKÖNYVET

Kézikönyvünk abban kíván segítséget nyújtani, hogy hogyan érdemes fiatalokkal érzékeny és megosztó társadalmi kérdésekről beszélgetni, velük ilyen témákat szakszerűen feldolgozni.

A honlap magyar oldalán hozzáférhető az e-learning eszköz. Itt megtalálod azokat a témákat és szituációkat, valamint a hozzájuk kapcsolódó módszertani ötleteket és segédanyagokat, melyeket a projekt magyar partnerei – hozzád hasonló szakemberek segítségével – kidolgoztak.

A teljes kézikönyvet az alábbi linken tudod letölteni.

03 HOZD LÉTRE A FELHASZNÁLÓI FIÓKOD A KVÍZHEZ

Fedezd fel az EUROGUIDE által ajánlott eszközöket, és hozd létre felhasználói fiókod, hogy az osztályoddal vagy csoportoddal kipróbálhassátok a kvízünket!

04 BESZÉLGESS & VITÁZZ AZ OSZTÁLYODDAL/CSOPORTODDAL

A beszélgetés és vita eszközeivel vond be minél jobban az osztályodat/csoportodat a kézikönyvben található érzékeny és megosztó társadalmi témák feldolgozásába. Az EUROGUIDE Kvíz használtára úgy teheted felkészültebbé a fiatalokat, ha megismerkedtek olyan problémakörökkel és fogalmakkal, mint a sztereotípiák, az előítéletek, a megbélyegzés, a diszkrimináció, az álhírek, az online biztonság vagy a gyűlöletbeszéd.

05 MIRŐL & HOGYAN BESZÉLJ AZ OSZTÁLYODDAL/CSOPORTODDAL?

Olvasd el figyelmesen az utasításokat, mielőtt a csoportoddal használni kezded a kvízt. Miután a résztvevők minden kérdésre válaszoltak, két kategóriában látod majd a csoport összesített eredményét.

Az eredmény arról ad egy képet, hogy a csoport mennyire van tisztában az online biztonság kérdésével, mennyire tudatos az álhírekkel kapcsolatban, és hogyan foglal állást azokban az érzékeny, megosztó társadalmi kérdésekben, amiket a kézikönyv is bemutat (társadalmi nemek, társadalmi együttélés, társadalmi ideológiák és vallás).

Az eredmények arra is rávilágíthatnak, hogy a különböző témákról szóló további beszélgetések során mire érdemes összpontosítanotok.

06 TERJESZD A HÍRÉT

Terjeszd a hírt! Gondolj kollégáidra és azokra a változatos helyzetekre és kihívásokra, melyekkel a fiatalokkal folytatott munkájuk során szembesülhetnek.

Segíts nekik azzal, hogy megismerteted őket az EUROGUIDE-dal.

07 VAN KÉRDÉSED?

Segítünk! Keress minket bizalommal az EUROGUIDE projekttel kapcsolatos bármilyen kérdéssel. Az alábbi űrlapon keresztül hagyhatsz számunkra üzenetet.

ONLINE KÉPZÉSI PROGRAM 

This project is co-funded by the Internal Security Fund of the European Union – GA N° 871038